tvotv.sk – Kašmírska rodina zbiera v Indii svetoznámy šafran. “Má cenu zlata!”

Najkvalitnejší šafran na svete, známy aj ako korenie drahšie ako zlato sa pestuje výlučne v oblasti Kašmíru v južnej Ázii. Korenie plné vône a mnohých zdravotných benefitov stojí majland, dokonca aj pár gramov. Ak sa však pridá do čaju, dezertov alebo jedla, pôvabne zvýrazní jeho chuť a vôňu. Ponárajúc sa do príbehu vynikajúceho korenia, bola v Kašmíre natočená rodina farmárov, ktorí pracujú na svojom šafránovom poli.

Počas rozhovoru Gulzar Ahmad povedal, že deti sú nápomocné pri zbere šafranu, pretože kvety vyžadujú jemný dotyk. Ďalej sa podelil o svoje obavy týkajúce sa niektorých problémov okolo pestovania šafranu a povedal, že falšovanie a miešanie s menej kvalitným šafranom v posledných rokoch ohrozilo kvalitu korenia.

„Náš šafran má dobrú vôňu. Dovážajú šafran z Iránu, ale ten nemá takúto príjemnú vôňu,“ povedala Mubeena, farmárka, ktorá na poli pracuje po boku Ahmada. Približne 30 000 rodín vrátane žien a detí v regióne Pampore v Kašmíre je spojených s pestovaním šafranu, zatiaľ čo šafran v regióne sa považuje za šafran vyššej kvality v porovnaní s inými časťami sveta kvôli vyššej koncentrácii krocínu v ňom.

Proces zberu si vyžaduje veľkú starostlivosť. Po dosiahnutí žiarivej, fialovej farby sa kvety opatrne zbierajú bez poškodenia a vysušia sa na slnku. Veľkoobchodná cena libry (0,45 kg) kašmírskeho Crocus sativa sa môže pohybovať od 500 USD (500,5 EUR) až po 5 000 USD (5 005 EUR), pričom maloobchodné ceny sa pohybujú od 5 000 USD (5 005 EUR) za libru do 10 000 USD (10 010 EUR). za libru.

Zdroj: agentúra Ruptly

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *