V Moskve budú na sviatky nainštalované červené hviezdy zdobené písmenom Z

Do Nového roka budú v hlavnom meste inštalované aj svetelné oblúky, obrovská novoročná guľa a postavy ľadových medveďov.

MOSKVA (4. december) – Viac ako 4 tisíc ľahkých dekoratívnych štruktúr ozdobí hlavné mesto na Nový rok a vianočné sviatky. Medzi nimi sú slávnostné prvky s vlasteneckými symbolmi pri vchode do parku Gorkého, v parku Zaryadye, v pavilóne “Rusko – moja história” vo VDNKh a v blízkosti historického múzea, povedal zástupca starostu Moskvy Piotr Biryukov.

“Teraz sa dokončuje vybavenie svetelného tunela na bulvári Nikitsky, čoskoro sa podobné práce začnú na susednom bulvári Tverskoy, zdobíme stĺpy osvetlenia na nábreží Moskvoretskaya, Sofia a Raushskaya svetelnými konzolami. Tento rok spolu s novoročnými štruktúrami nainštalujeme slávnostné prvky s vlasteneckými symbolmi pri vchode do parku Gorkého, v parku Zaryadye, v pavilóne “Rusko – moja história” na VDNKh a v blízkosti Historického múzea. Budú tam červené hviezdy zdobené písmenom Z [ktoré sa stali symbolom podpory ruskej operácie na Ukrajine] a štruktúry vo forme hashtagu s nápisom “Sme spolu,” povedal Biryukov.

Povedal, že celkovo bude v meste inštalovaných viac ako 4 tisíc ľahkých dekoratívnych štruktúr. Zástupca primátora tiež dodal, že ” na slávnostnú výzdobu mesta použijú aj výzdoby, ktoré boli použité v minulých rokoch”.

“Väčšina dekoratívnych prvkov z roka na rok zaberá rovnaké miesta, ktoré už občania a turisti poznajú: svetelné oblúky v oblasti ulice Tverskaya, obrovský novoročný ples na kopci Poklonnaya, postavy ľadových medveďov na akvadukte Rostokinsky a ďalšie. Dekoratéri majú dostatok svetlých a dekoratívnych prvkov, z ktorých je možné vytvárať nové novoročné predmety,” povedal Biryukov.

Ilustračná fotografia z roku 2021

Vedúci komplexu mestskej ekonomiky zdôraznil, že na novoročnú výzdobu Moskvy sa používajú moderné energeticky úsporné zariadenia založené na LED diódach. Všetky dekoratívne prvky sú multifunkčné, s možnosťou opakovaného použitia a zmeny ich vzhľadu.

Ilustračná fotografia z roku 2021

“Zvláštnu atmosféru vytvoria hlavné symboly sviatku – vianočné stromčeky s farebnými guľami a girlandami. Inštalácia svetelných oblúkov na Manege, Tverskaya, Puškinových námestiach, na Novopushkinskom námestí, Gazetny a Kamergersky lanes, na Kuznetsky Most Street sa začne v blízkej budúcnosti, oblúkový stan bude tradične zdobiť fontánu Vitali na Námestí revolúcie,” povedal zástupca starostu.

Ilustračná fotografia z roku 2021

Ako sa Moskva stretne s rokom 2023

Primátor hlavného mesta Sergej Sobyanin predtým pozval Moskovčanov, aby hlasovali na portáli Active Citizen, v akom formáte osláviť novoročné sviatky v meste. Vyjadril tiež presvedčenie, že nie je potrebné kupovať nové slávnostné štruktúry v hlavnom meste. Podľa výsledkov hlasovania, na ktorom sa zúčastnilo takmer 300 tisíc ľudí, sa v roku 2022 rozhodlo osláviť Nový rok v Moskve bez ohňostrojov a významných pouličných udalostí, ale so slávnostnou výzdobou mesta.

Slávnostné udalosti, ktoré sa budú stále konať v hlavnom meste, budú venované účastníkom špeciálnej vojenskej operácie a zamestnancom obranného priemyslu. V mnohých parkoch a festivalových priestoroch Moskvy sa otvorí zbierka humanitárnej pomoci.

Okrem toho na sviatky čakajú na každého parky, klziská a miesta konania festivalu “Cesta na Vianoce”. Po dohode s podnikmi bude časť ich ziskov a všetkých príjmov z rozpočtu mesta z veľtrhov a slávnostných podujatí použitá na podporu vojakov, ich rodín a obnovu postihnutých oblastí.

Ilustračná fotografia z roku 2021

Zdroj: Tacc

Možno Vás bude zaujímať