Vozy bohov: Skydiveri sa vznášajú nad pyramídami v Gíze

Desiatky parašutistov boli v stredu videní na padákoch nad pyramídami v Gíze neďaleko Káhiry, čo znamenalo piaty ročník festivalu “Skok ako faraón”.

“Skákanie cez pyramídy je to vždy kúzlo,” povedal jeden účastník Hernan Iansman. “Samozrejme, prvýkrát je to najskôr vzrušenie, ale zakaždým, keď skočíme, je to magické, je to skvelé!” Zábery ukazujú pestrofarebné padáky otvorené nad slávnymi pamiatkami, pričom parašutisti videli pristávať na skalnatom povrchu a pripravovať si súpravu.

“Z pyramíd zvyčajne vysielame správu, mierovú správu pre celý svet,” povedal organizátor Mostafa Saed. “Teraz k tomuto sloganu pridávame aj to, že potrebujeme lepšie životné prostredie, potrebujeme dobrú klímu, a to je paralela s medzinárodným samitom o klíme (COP 27), ktorý sa koná v Šarm aš-Šajchu.” “Parašutizmus je založený na počasí, nemôžeme skákať, pokiaľ nie je dobré počasie a podnebie,” pokračoval. Keďže lietadlá sa v tomto športe vo veľkej miere používajú, niektorí parašutisti sa zaoberali aj uhlíkovou stopou samotného parašutizmu. “Poznáte lietadlá, ktoré sa vyvinuli za posledných 10 rokov,” uviedol Dario Yeti. “Spotreba petroleja je menšia, už nie sú také hlasné … ale áno, má to vplyv aj na náš šport.” Miestne správy naznačovali, že tohtoročného podujatia sa zúčastnilo viac ako 100 parašutistov zo 16 krajín.

Zdroj: agentúra Ruptly

Možno Vás bude zaujímať