VLÁDA SA CHCE UDRŽAŤ PRI MOCI ZA KAŽDÚ CENU, JEDINÝM RIEŠENÍM SÚ PREDČASNÉ VOĽBY!

Dnes opäť prenikli do médií informácie o tom, že OĽaNO rokuje s SaS o vytvorení novej vlády, údajne je v hre aj vytvorenie novej parlamentnej väčšiny so 76 poslancami v prípade, ak budú splnené podmienky SaS!

NEZÁVISLÍ POSLANCI SÚ SAMI SÚČASŤOU PROBLÉMU!

Ako prvé treba povedať, že nie len vláda, ale aj súčasný parlament už stratil akúkoľvek legitimitu. O tom, že súčasný parlament už absolútne nereprezentuje vôľu občanov svedčí okrem absolútne chaotickej a neprehľadnej situácie aj mimoriadne veľký počet nezávislých poslancov, ktorí sú (ako sa ukázalo) sami destabilizujúcim prvkom na slovenskej politickej scéne! Táto nepoctivá hra, ktorú hrajú všetci títo valáškovci, kollárovci, ale aj tarabovci, uhríkovci a odídenci okolo Petra Pellegriniho, je sama jedným z dôvodov, prečo súčasný parlament už nemá absolútne žiadnu legitimitu a teda nie je ani spôsobilý kreovať akúkoľvek legitímnu vládu.

Treba to aj tu povedať otvorene a vo vzťahu k všetkým týmto odídencom – dostať sa do parlamentu na chrbte jednej strany a následne prevrátiť kabát je vždy znakom opovážlivej vypočítavosti a bezohľadnej drzosti, nehovoriac o tom, že takýto parlament len sotva môže reprezentovať skutočnú vôľu občanov, ak v ňom sedia zástupcovia strán, ktoré ľudia vôbec nevolili. Ak to porovnám len s poslancami za SNS v rokoch 2016 až 2020 tak vidím, že tento poslanecký klub neopustil ani jeden poslanec a bol teda v celej histórii NR SR tým najstabilnejším klubom, kde naši poslanci dokázali veci reálne ovplyvniť (zablokovanie obrannej dohody s USA, Istanbulského dohovoru, Marakéšskej deklarácie o utečencoch). Politika je totiž o hľadaní spôsobov, ako veci presadiť, nie o tom, že hodiny v parlamente táram a nič neurobím, čo je bohužiaľ obraz väčšiny týchto nezávislých poslancov, ktorí sa snažia nasadiť si masku akejsi novej pronárodnej opozície a sami sú pritom súčasťou problému…

RIEŠENÍM SÚ LEN PREDČASNÉ VOĽBY!

Je bez debaty, že práve pre nepoctivé parlamentné hry bolo už niekoľkokrát oddialené a zmarené nie len odvolávanie vlády, ale aj prijatie ústavného zákona, ktorý by umožnil konanie predčasných parlamentných volieb – stačí si v tomto spomenúť na návrhy nezávislých poslancov z mája 2021, ktoré neboli prijaté a po ktorých národná rada nemohla o takýchto návrhoch rokovať ďalších šesť mesiacov (v kontexte toho, čo robili títo nezávislý poslanci v NR SR aj teraz v decembri 2022 to už dáva zmysel).

Je úplne evidentné, že rôzni odídenci v NR SR sú sami súčasťou problému, keďže so súčasnou vládou, ktorá sa snaží za každú cenu udržať pri moci, viac alebo menej skryte kolaborujú, alebo len hrajú hru na novú opozíciu bez vôle a schopnosti presadiť to, čo občania požadujú!

AK SA TEDA OĽANO A SAS POKÚŠAJÚ ZOSTAVIŤ NOVÚ VLÁDNU VÄČŠINU A VÍZIA PREDČASNÝCH VOLIEB SA VZĎAĽUJE, ZOSTÁVA JEDINÝM RIEŠENÍM TEJTO SITUÁCIE REFERENDUM O ZMENE ÚSTAVY O MOŽNOSTI USPORIADAŤ PREDČASNÉ VOĽBY DŇA 21.01.2023!

Možno Vás bude zaujímať