Vždy keď sa niekto z odvolaného a bez dôvery vegetujúceho vládneho torza stretne s niekým v Kyjeve, vznikne z toho nejaká jóbovka či atómovka

Naši málo ctení predstavitelia, ktorých už od Michaloviec cez Poltár až po Námestovo nikto na Slovensku nechce,  by už radšej nemali nikam cestovať. Oni sa totiž na služobných cestách nedokážu ukontrolovať. Vždy keď sa niekto z odvolaného a bez dôvery vegetujúceho vládneho torza stretne s niekým v Kyjeve, vznikne z toho nejaká jóbovka či atómovka. 

Nebolo to inak ani pri najnovšej ceste premiéra a ministra obrany. Nielenže spečatili osud slovenských MIG-ov, ale dohodli sa na tom, že nám Ukrajina pomôže s odhaľovaním ruských dezinformácií. Tak to už je spolupráca ako lusk. Sme zvedaví ako to bude vyzerať v praxi. Či z toho nevyplynie dohoda, že nám Kyjev napokon začne kontrolovať a cenzurovať obsahy na webových portáloch a sociálnych sieťach.

To ešte nie je všetko. Náš síce odvolaný, no bojachtivý minister obrany už zrejme nevedel odolať ďalším žiadostiam, tak prikývol na spoločný projekt. Nebude to spolupráca, ktorá prinesie trpiacim ľuďom chlieb, ale ďalšie obete na životoch. Slovensko bude v rámci spoločného podniku vyrábať pre Ukrajinu delostreleckú muníciu. Podľa odvolaného ministra – pre nás údajne výhodná investícia. Ktovie na koľko rokov dopredu počítajú s trvaním vojny. Lebo keď to čítame s porozumením a zdravým rozumom – takýto podnik sa nezakladá na letnú sezónu.

Takže, pre nás výhodná investícia, ale čo sa týka ukončenia vojny a záchrany ľudských životov, veľa dobrého neveští.

Už sme dali všetko, čo máme. Dokonca aj to, čo občania nechceli. No ešte sú vo vyhliadke aj naše F-16  keď nám ich Američania konečne dodajú. Ale to už hádam predsa len nie…

Som zvedavý kto bude ten prvý zo svetových lídrov, ktorý vystúpi s triezvym vyhodnotením situácie. Kto povie – Dosť.  A svet už prestane financovať miliardami dolárov a eur to vojnové šialenstvo. Kto bude prvý a povie –  zachráňme milióny životov, zastavme to zabíjanie a sadnime si k rokovaciemu stolu. Predsa najsilnejšou zbraňou odjakživa bolo a je slovo Mier. To je najlepšia motivácia aj investícia.

Kto bude ten triezvy vodca, politická i ľudská autorita a mediátor ? Kto bude mať morálny výtlak,  vyjednávacie schopnosti a váhu slova. Kto naberie odvahu celé to skončiť a zapísať sa do histórie…? 

Isté je, že sa určite nebude volať Jaro Naď.

Možno Vás bude zaujímať